مهمترین ویژگی های بهترین روانکاو در تهران

اگر برای مراجعه به بهترین روانکاو در تهران دچار شک و تردید هایی هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید. در این مطلب می خواهیم از ویژگی های یک روانکاو خوب و قابل اعتماد و همچنین نحوه ی کار او برای شما بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر مقاله ای با عنوان متخصص روانپزشک چگونه به ما کمک می کند نوشتیم که می توانید با مراجعه به بخش روانپزشک، این مطلب را بخوانید.

بهترین روانکاو در تهران باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

روانکاوی که به گفتار درمانی نیز مشهور است، نوعی درمان مبتنی بر تئوری های زیگموند فریود (که اغلب او را پدر روانکاوی می نامند) می باشد. فریود این روش درمانی را برای بیمارانی مطرح کرد که در زمان وی به درمان های روانی یا پزشکی، پاسخ ندادند. فریود معتقد بود که انواع خاصی از مشکلات ناشی از افکار، احساسات و رفتارهایی است که در ناخودآگاه ذهن عمیقا مدفون شده اند. به همین دلیل، این ایده شکل گرفت که حال شکلی از گذشته بوده و اقدامات کنونی افراد ریشه در تجربیات اولیه ی کودکی دارند. روانکاوها به بیماران کمک می کنند تا ذهن خود را در ناخوداگاه بازیابی کرده تا احساسات سرکوب شده و تجربیات عمیق و فراموش شده را ریکاوری کنند.

با درک بهتر از ناخوداگاه، بیماران بینش عمیقی نسبت به انگیزه های درونی که افکار و رفتارها را بر می انگیزد، به دست می آورند. انجام این کار باعث می شود تا بیماران به سمت تغییر افکار و رفتارهای غلط و منفی خود حرکت کنند.

بهترین روانکاو در تهران

عملکرد روانکاو

یک روانکاو با استفاده از اصول تئوی روانکاوی، درمان را شروع می کند. در حین جلسات گفتار درمانی، روانکاو به صحبت ها و درد و دل های بیمار گوش داده و رویاها و تجربیات وی را می شنود. روانکاو اتفاقات و حوادثی را که در گذشته ممکن است نقش اساسی در مشکلات فعلی بیمار داشته باشد را تحلیل می کند. همچنین به اقدامات زیر برای دریافت بهتر از وضعیت شرایط بیمار می پردازد:

  • با بیماران به صورت جداگانه ملاقات کرده
  • جلسات تقریبا به مدت 50 دقیقه و چهار بار در هفته تشکیل می شوند
  • بیماران را تشویق می کند تا از شرایط و حالات عاطفی خود آگاه شوند
  • به بیماران کمک می کند تا عوامل ناخوداگاه رفتار خود را درک نمایند
  • محرمانه بودن گفته های بیماران را ضمانت می کند
  • یادداشت های مفصل هر جلسه را برای تحلیل و ارائه ی درمان بهتر نزد خود نگاه می دارد

امیدواریم از مطلبی که در خصوص بهترین روانکاو در تهران برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.