درمان اختلال اضطراب با بهترین روانپزشک در تهران

اگر به دنبال بهترین روانپزشک در تهران هستید تا به درمان اختلال اضطراب بپردازید، با ما همراه باشید. افراد در بعضی موقعیت ها و شرایط دچار احساس اضطراب یا نگرانی می شوند. اضطراب یکی از معمولی ترین و نرمال ترین احساس افراد در شرایط و موقعیت های گوناگون می باشد. اما برای مبتلایان به اختلال اضطراب، این ترس ها و نگرانی ها موقتی نیستند. اضطراب آنها ادامه داشته و حتی با وجود گذشت زمان، بدتر نیز می شوند.

پیشتر به بررسی درمان اختلال اضطراب با متخصص روانپزشک پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

بهترین روانپزشک در تهران اختلال اضطراب را درمان می کند

اختلالات اضطرابی می تواند به شدت توانایی و عملکرد افراد را در مدرسه، محل کار و موقعیت های اجتماعی دیگر، تحت تاثیر قرار دهد. اضطراب همچنین می تواند در روابط فرد با اعضای خانواده و دوستان نیز اختلال ایجاد کند. البته با پیشرفت علم در زمینه های روانشناسی و روانپزشکی، می توان گفت که این اختلال، درمان داشته و می توان آن را مهار و از بین برد.

چند نوع شایع از اختلالات اضطرابی در بین افراد مختلف وجود دارد:

اختلال اضطراب عمومی

با نگرانی مداوم و یا احساس اضطراب مشخص می شود. افراد مبتلا به این اختلال از نگرانی های زیادی مانند مشکلات بهداشتی یا مالی رنج برده و این احساس را دارند که قرار است یک اتفاق بد به زودی رخ دهد. از نشانه ها و مشخصه های این افراد می توان به بی قراری، زودرنجی، گرفتگی عضلات، مشکل در تمرکز، اختلالات خوابی اشاره کرد.

بهترین روانپزشک در تهران

اختلال پانیک

این اختلال با حملات مکرر پانیک همراه است که از نشانه های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعریق، لرزیدن، تنگی نفس یا احساس خفگی، تپش قلب یا ضربان تند و احساس ترس زیاد. چنین حملات ناگهانی و بدون هیچ هشدار قبلی رخ می دهند. افرادی که دچار حملات پانیک می شوند اغلب نگران این هستند که حمله ی بعدی کی اتفاق می افتد، و این امر سبب می شود که زندگی معمولی و فعالیت های روزانه ی شان دچار محدودیت شده و به هم بریزد.

برای درمان این اختلال بهترین راه مراجعه به بهترین روانپزشک در تهران یعنی پروفسور عدلی می باشد.